Pilotní provoz

Prosím berte tyto stránky jako předběžnou verzi. Zveřejňujeme je proto, že web obsahuje informace, které využíváme při spolupráci s klienty. Funkčnost bude doplňována postupně, přednost mají aktuální projekty pro zákazníky (neděláme jenom weby - ty jsou pomalinku se rozbíhající "průzkum bojem").

Předpokládaný další postup

Komplikujeme si život tím, že chceme mít všechno, co dává smysl, parametrizovatelné na úrovni redakčního systému.

 • Chceme např. definici událostí a konverze pro Google Ads/Analytics a SKlik zadávat jednoduše jako parametry stránky - vlastně hierarchicky (čímž to není až tak jednoduché, zato je to zatraceně efektivní). Plus vlastní evidenci událostí, abychom měli data, i když uživatel bude mít zablokovánu komunikaci s analytickým serverem.
 • Události chceme nejen zaznamenávat, ale také mít možnost si nastavit hlášení, když k nějaké zajímavé události dojde (to se hodí, zejména když někdo využije telefon nebo odeslání zprávy - chceme vědět, co ten návštěvník předtím na webu dělal).
 • Úplně stejně se hodí nastavitelný (trošku inteligentní) report o návštěvách za minulý den/týden, který přijde do pošty s odkazem na detaily nebo něco takového, co bude odpovídat různým metodikám a úrovním péče o web.
 • Produkt může mít libovolné množství vlastností. To je pěkné, ale jak je elegantně zobrazovat - budou nejspíš potřeba kategorie a podle nich se budou třídit do záložek. A musí to být dostatečně flexibilní.
 • Typ animace karty se zadává stejně jako její vzhled a obsah. Vůbec formátování / uspořádání by mělo být co nejrozumněji parametrizovatelné.
 • Ale hlavně chceme mít pro spolupráci s majiteli webů k dispozici integrovanou furnkčnost pro řízení rozvoje (úprav jednotlivých stránek atd.). To pro experimentování považujeme za zásadní (záměr, výsledky, porovnání s alternativami). Víme, že experimentování je jediný způsob, jak se propracovat k efektivnímu webu.

Některé ty představy a požadavky vedou k vývojové spirále. Nezasvěcený pozorovatel by dokonce mohl nabýt dojmu, že se v tom cyklíme… 😎 

Červen 2021

 • Momentálně chybí především dokončit blog. Zcivilizovat selektor (aby byl menší a pokud možnos se schovával a tak vůbec). Doplnit filtry (teď to jde jenom z atributů anotace, ...) je v podstatě strašně jednoduché, jenom to prostě nemá prioritu (zatím se nijak aktivně nesnažíme přivést sem návštěvníky).
 • Nejen pro blog chceme důkladně otestovat Articulate, jak se bude dát integrovat. To budeme podporovat, protože diverzita je žádoucí. Také diskusní fórum (třeba Disqus) se budeme snažit zajistit variantně (nezávislé i vlastní řešení).
 • Intenzívně pracujeme na "členství" (membership) - to je to, abyste se mohli zaregistrovat k odběru notifikací a jiných vymožeností.
 • Funkčnost "na tuto stránku se odkazuje" - pokud se zachytí odkaz z dosud neznámého webu (a není to vyhledávač), tak se zkusí najít stránka, která se na naši stránku odkazuje a uvede se do zpětných referencí (plus mít možnost to zakázat, vyloučit konkrétní stránky atd.). 

2. pololetí 2021 a následující tisíciletí 😏

 • Pokračování v metodikách (tady budou odkazy, teď jenom výběr a provoz webu).
 • Další jednoduchý prvek - stromové zobrazení pro metodický obsah - na tom v podstatě není potřeba "nic" dělat ... zjevně to "nic" trvá déle, než co by člověk očekával - co potom teprve "něco". 😉
 • Panel pro "naléhavá" (aj.) sdělení (obdoba panelu s cookies, kterýžto jsme "zhasli") - abychom mohli informovat, jak jsme na tom třeba ohledně aktuální paniky (COVID, výluky, dovolené, ...). 😎
 • Demonstrační funkčnost - prezentace produktů a k nim patřící seznam přání a další legrácky typu poradna, zkušenosti, Q&A, …
  Což nejspíš vystačí na několik měsíců, možná i na déle…

Tohle překlopíme na "historii" vývoje funkčnosti prostředí (primárně pořád obsahující plán aktuálních rozšíření).