O nás

Jsme malá společnost, jejíž lidé se od poloviny 80. (to není překlep) let zabývají vývojem software, později také podnikovým poradenstvím, vzděláváním a v současné době internetovým marketingem.

Samozřejmě v různé skladbě a organizacích (začínali jsme 1984 v Agrodat-u).

 • Baví nás moderní technologie a moderní systémy řízení.
 • Máme rádi procesní přístup, i když většina lidí kolem jej nesnáší (umíme pochopit, proč).
 • Možná nám škodí, že nás to baví až tak moc. Trváme totiž na korektních řešeních, která nejsou vždy pohodlná. Proto se nám občas stane, že se nedokážeme dohodnout a tedy ke všeobecné škodě nemůžeme realizovat zajímavé projekty s velkým potenciálem.

Nepouštíme se do akcí, u kterých není definováno, co má být výsledkem.

 • Víme, že si zadání musíme vytvořit sami a rádi to uděláme. Musíme si ale být jisti, že tomu zadání klient rozumí obdobně jako my.
 • Jde nám o dlouhodobou spolupráci, která je pro nás i pro klienty výhodná ("Obchod je dobrý, když …").
 • Proto na sebe přebíráme vytvoření vztahu - je naším úkolem vybudovat robustní základ spolupráce a odstranit překážky, které by jí mohly bránit.
 • Jinými slovy nic neplatíte, dokud si nejsme oboustranně jisti, že naše spolupráce bude užitečná.

Naše největší úspěchy jsou:

 • Vytvoření systému řízení materiálového toku na základě automatizovaného plánování prodejů s využitím sezónní křivky & časových normativů stavů zásob (zjednodušený článek na LI).
 • Následně jsme pro stejnou firmu vybudovali systém řízení logistického centra.

Detaily publikujeme v další fázi migrace webu.

Co pro vás můžeme udělat

To, co nabízíme, najdete v sekci Produkty. Nejvíce nás baví pomáhat lidem zjednodušovat jejich práci s počítači. Známe možnosti kancelářských aplikací od MS a umíme vytvářet doplňky, které pomohou automatizovat administrativní procesy, propojí dokumenty či zprávy elektronické pošty na data v podnikových informačních systémech a tisíc dalších zajímavých funkcí. Něco má společný základ, ale podstata spočívá v tom, že důkladně zmapujeme vaše podnikové procesy a pracovní postupy. Najdeme nejlepší možné řešení. Vytvoříme či adaptujeme nástroje. Vyzkoušíme, ověříme, důkladně probereme s klíčovými lidmi. Zdokonalíme. Navrhneme a vytvoříme či aktualizujeme pracovní postupy. Předtím i potom poskytujeme aktivní podporu - díváme se, co a jak uživatelé dělají a hledáme další možnosti usnadnění jejich práce.

V posledních letech nám k tomu MS nabízí opravdu použitelnou infrastrukturu. To, co dnes umožňuje Office 365 (byť s tím názvem nadělali sobě i nám spoustu potíží), představuje podobnou změnu, jako byl přechod od děrnoštítkových strojů k počítačům. Nemusíte to vidět právě takto, ale pokud to tak nevnímáte, určitě bychom si o tom měli promluvit. O365 totiž navíc k (potenciální) revoluci v administrativě, komunikaci a architektuře systému řízení nabízí jednu hodně zajímavou příležitost. Můžete ... či spíše musíte ... nově definovat vztah mezi uživateli a jejich manažery a IT. Můžete totiž získat úplně nové IT - které se bude snažit, aby technologie nebyly k vzteku, ale k užitku.

Protože máme rozsáhlé odborné know-how … zejména v oblasti podnikové ekonomiky (kalkulace, obchod, nákup, controlling) i marketingu a obchodu (CRM, product management), ale především v procesním přístupu (BPMS, workflow) můžeme vám ve vašich organizacích pomoci najít příležitosti, které byste sami hledali těžko.

Lidé

Ing. Petr Opletal

V jistém smyslu tato firma stojí pouze na jednom člověku - Petr Opletal. Viz profil na LinkedIn.

 • Ekonom.
 • Zajímají ho otázky řízení a správy organizací.
 • Vzorem je Peter F. Drucker a Michael Hammer.
 • Baví ho informační technologie.

Ovšem fakticky jsou k dispozici lidé nejrůznějších profesí, kteří jsou jak na volné noze, tak působí v nejrůznějších firmách - právníci, vývojáři, grafici, expert na logistiku, účetní, specialisté na nejrůznější IT obory, psychložka & socioložka a díky kontaktům máme téměř jistě k dispozici i ty profese, které bychom potřebovali zcela výjimečně.

Rozumíte své práci

My také. Umíte to a děláte to poctivě. My také.

Cena: Odpovídající

Mám zájem o kontakt

Umíme odhadnout potenciál spolupráce. Vy také. Dohodneme se.