O nás

Jsme malá společnost, která se od poloviny 80. (to není překlep) let zabývá vývojem software, později také podnikovým poradenstvím. Samozřejmě v různé skladbě a organizacích (začínali jsme 1984 v Agrodat-u). Baví nás moderní technologie a moderní systémy řízení. Máme rádi procesní přístup, i když většina lidí kolem jej nesnáší (umíme pochopit, proč). Možná nám škodí, že nás to baví až tak moc. Trváme totiž na korektních řešeních, která nejsou vždy pohodlná. Proto se nám občas stane, že se nedokážeme dohodnout a k všeobecné škodě realizovat zajímavé projekty s velkým potenciálem.

 • Nepouštíme se do akcí, u kterých není definováno, co má být výsledkem.
 • Víme, že si zadání musíme vytvořit sami a rádi to uděláme. Musíme si ale být jisti, že tomu zadání klient rozumí obdobně jako my.
 • Jde nám o dlouhodobou spolupráci, která je pro nás i pro klienty výhodná ("Obchod je dobrý, když …").
 • Proto na sebe přebíráme vytvoření vztahu - je naším úkolem vybudovat robustní základ spolupráce a odstranit překážky, které by jí mohly bránit.
 • Jinými slovy nic neplatíte, dokud si nejsme oboustranně jisti, že naše spolupráce bude užitečná.

Naše největší úspěchy jsou:

 • Vytvoření systému řízení materiálového toku na základě automatizovaného plánování prodejů s využitím sezónní křivky & časových normativů stavů zásob (zjednodušený článek na LI).
 • Následně jsme pro stejnou firmu vybudovali systém řízení logistického centra.

Detaily publikujeme v další fázi migrace webu.

Co pro vás můžeme udělat

To, co nabízíme, najdete v sekci Produkty. Nejvíce nás baví pomáhat lidem zjednodušovat jejich práci s počítači. Známe možnosti kancelářských aplikací od MS a umíme vytvářet doplňky, které pomohou automatizovat administrativní procesy, propojí dokumenty či zprávy elektronické pošty na data v podnikových informačních systémech a tisíc dalších zajímavých funkcí. Něco má společný základ, ale podstata spočívá v tom, že důkladně zmapujeme vaše podnikové procesy a pracovní postupy. Najdeme nejlepší možné řešení. Vytvoříme či adaptujeme nástroje. Vyzkoušíme, ověříme, důkladně probereme s klíčovými lidmi. Zdokonalíme. Navrhneme a vytvoříme či aktualizujeme pracovní postupy. Předtím i potom poskytujeme aktivní podporu - díváme se, co a jak uživatelé dělají a hledáme další možnosti usnadnění jejich práce.

V posledních letech nám k tomu MS nabízí opravdu použitelnou infrastrukturu. To, co dnes umožňuje Office 365 (byť s tím názvem nadělali sobě i nám spoustu potíží), představuje podobnou změnu, jako byl přechod od děrnoštítkových strojů k počítačům. Nemusíte to vidět právě takto, ale pokud to tak nevnímáte, určitě bychom si o tom měli promluvit. O365 totiž navíc k (potenciální) revoluci v administrativě, komunikaci a architektuře systému řízení nabízí jednu hodně zajímavou příležitost. Můžete ... či spíše musíte ... nově definovat vztah mezi uživateli a jejich manažery a IT. Můžete totiž získat úplně nové IT - které se bude snažit, aby technologie nebyly k vzteku, ale k užitku.

Protože máme rozsáhlé odborné know-how … zejména v oblasti podnikové ekonomiky (kalkulace, obchod, nákup, controlling) i marketingu a obchodu (CRM, product management), ale především v procesním přístupu (BPMS, workflow) můžeme vám ve vašich organizacích pomoci najít příležitosti, které byste sami hledali těžko.

Lidé

Ing. Petr Opletal

V jistém smyslu tato firma stojí pouze na jednom člověku - Petr Opletal. Viz profil na LinkedIn.

 • Ekonom.
 • Zajímají ho otázky řízení a správy organizací.
 • Vzorem je Peter F. Drucker a Michael Hammer.
 • Baví ho informační technologie.

Ovšem fakticky jsou k dispozici lidé nejrůznějších profesí, kteří jsou jak na volné noze, tak působí v nejrůznějších firmách - právníci, vývojáři, grafici, expert na logistiku, účetní, specialisté na nejrůznější IT obory, psychložka & socioložka a díky kontaktům máme téměř jistě k dispozici i ty profese, které bychom potřebovali zcela výjimečně.

Rozumíte své práci

My také. Umíte to a děláte to poctivě. My také.

Cena: Odpovídající

Mám zájem o kontakt

Umíme odhadnout potenciál spolupráce. Vy také. Dohodneme se.