Výběr článků

Provizorní výpis článků blogu. Už máme stránkování a značky, ale nejde jednoduše nastavit filtr, řazení nebo počet článků na stránku přehledu. Pořád nejsou komentáře. Ale to se brzy změní.

Jak motivovat pohyb

27.07.2006 Petr Opletal Management Marketing

Je potěšující, že se konečně objevují názory, které srozumitelně upozorňují, že minulé výsledky nejsou smysluplným měřítkem pro vyjádření kvality a přínosu manažerů. Celá řada moderních koncepcí pro řízení firem tuto skutečnost formuluje. Většinou dost málo důrazně. Pravděpodobně se tohoto přístupu autoři i propagátoři nových koncepcí trošku obávají, proto není zdůrazněn, většinou se opatrně zasunuje pod řadu známých a samozřejmých tezí a bývalých zákonitostí. V jednom článku, na který tento příspěvek navazuje, bylo řečeno, že manažer je (či spíše má být) placen za myšlenky. Podniková praxe je ovšem blíže ‚upocenému čelu‘. Kde je chyba? Je to jenom neschopnost řídících pracovníků? Jak se dá manažerům pomoci?

Aktuální úkoly controllingu
Aktuální úkoly controllingu

Aktuální úkoly controllingu

27.07.2006 Petr Opletal Controlling Rozvoj Efektivnost Rentabilita Řízení Výkon Motivace

Kvalita informací rozhoduje o výsledcích firem. Nesprávné ukazatele mohou zcela deformovat jejich chování. Které informace jsou ale ty nejdůležitější? Vždyť zbytečně mnoho je snad ještě horší než málo.

Znalosti a růst

27.07.2006 Petr Opletal Strategie Rozvoj dovedností Znalosti Specializace Vztahy

Článek pro Moderní řízení.

Zvýšení produktivity administrativy
Zvýšení produktivity administrativy

Zvýšení produktivity administrativy

17.09.2005 Petr Opletal IT Produuktivita

Připadá vám standardní kancelářský software drahý? V takovém případě nejspíše nevyužíváte ani oněch pověstných deset procent funkčnosti. Přesněji řečeno "nepotřebujete ho".

Controlling rizika

Controlling rizika

17.09.2005 Petr Opletal Strategie Controlling Riziko Výkon

Controlling přináší nový pohled na správu rizik.

Controlling rizika

Setkejme se!

Naše práce nás baví. Pomůžeme, aby vaše bavila vás.

Chci vědět víc

Hledáme partnery, se kterými budeme růst.