Proč nepoužívat osvědčené ukazatele

A v čem jsou či nejsou prospěšné ty agregované.

Jaké ukazatele / měřítka používáme pro vyjádření výkonu? Víme, co přesně vyjadřují? Proč máme ty, které máme? Pravděpodobně proto, že "se to tak dělalo vždy". Největším omezením jsou často naše minulé úspěchy (viz kniha "Cíl").


Proč ocelářství využívá tak sebezničující metodiku měření? Je to tím, že jejich řídící systémy, jako v každém jiném odvětví, vycházejí z pravidel světa nákladů. Základní soud o světě nákladů - jediná cesta, jak dosáhnout přijatelných nákladů, je prostřednictvím přijatelného chování na místní úrovni ve všech částech firmy. Pokud tomuto předpokladu uvěříte, nezbývá vám než řídit se takovými parametry, jako jsou tuny za hodinu.

TOC tvrdí, že klíčovými problémy našich organizací, jejich omezením, je běžně skutečnost, že řada našich řídících systémů vychází z přesvědčení, že předpoklady ze světa nákladů mají svou váhu.


Závěry:

  • Zvládnout řízení nákladů (tzn. motivaci spolupracovníků k racionálnímu/hospodárnému chování v souladu se zájmy firmy) je nutný (podobně jako zajištění kvality), nikoli dostačující předpoklad přežití firmy.
  • Rozhodujícím faktorem v nabídkové ekonomice je výkon!

Jak se s tím vypořádali

Rozumíte své práci. My také.

Baví nás to. Máme radost, když věci fungují. Rádi sdílíme zkušenosti.

Cena: Přiměřená

Chci vědět víc

Umíme odhadnout potenciál spolupráce. Vy také. Dohodneme se.